Knauf Insulation minerālvates svarīgākās īpašības

Ko jūs uzzināsiet no šī raksta?

 • Kādas minerālvates īpašības ir būtiskākās ekonomiskai celtniecībai?
 • Kā izolācija veicina veselīgu mājas klimatu?
 • ECOSE® tehnoloģija – kāpēc šajā tehnoloģijā ražotā vate ir laba izvēle?

Knauf Insulation minerālvate ir ļoti laba izvēle, ja domājat par slīpo jumtu, ārējo karkasa sienu un koka griestu siltumizolāciju un skaņas izolāciju.

Kādi ir ieguvumi? Akustiskais un termiskais komforts ziemā un vasarā, kā arī enerģijas izmaksu samazināšana telpu apkurei un dzesēšanai.

Kādus ieguvumus sniedz ēkas siltināšana ar minerālvati?

 • Tā nodrošina efektīvu siltumizolāciju, kas nozīmē enerģijas ietaupījumu
  Ļoti labs lambda siltumvadītspējas koeficients ļauj izmantot minerālvati ne tikai energotaupīgajās, bet arī pasīvajās mājās. Unifit produktu saimes produktu zemākais siltumvadītspējas koeficients ir tikai 0,032 W/mK. Unifit vate ir vienkāršākais veids, kā uzturēt komfortablu temperatūru aukstās dienās un vasaras karstumā. Tas savukārt nozīmē enerģijas ietaupījumu un līdz ar to arī lētāku mājas uzturēšanu.
 • Ekoloģisks materiāls
  Knauf Insulation minerālvate ir ekoloģisks materiāls, kas ražots no dabīgām izejvielām, tostarp no pārstrādes rezultātā iegūtām stikla smiltīm un lauskām.
 • Tā garantē veselīgu mikroklimatu mājās
  Jumta un sienu izolācijai ir “jāelpo” un jānodrošina pareiza ventilācija. Ja bēniņos nav nodrošināta laba ventilācija, ūdens tvaiki veidosies vai pat kondensēsies zem izolācijas slāņa vai pašā izolācijas kārtā. Rezultātā var notikt pakāpeniska jumta kopņu konstrukcijas vai apdares materiālu bioloģiska degradācija. Knauf Insulation vate ir tvaiku caurlaidīga, kas garantē veselīgu klimatu mājās.
 • Sniedz lielisku skaņas izolāciju
  Kanuf Insulation minerālvate absorbē skaņas viļņus un izolē pret troksni, kas nāk no ēkas ārpuse, tostarp starp telpām. Tā nodrošina ļoti augsta līmeņa akustisko komfortu. Pat zem jumta, kas noklāts ar tērauda dakstiņiem, lietus laikā būs klusi un mierīgi.
 • Ugunsdrošība
  Knauf Insulation minerālvate ir nedegoša. Tai ir augstākā ugunsdrošības klase – A1. Atbilstošās ēku starpsienu sistēmās izmantotā minerālvate ļauj iegūt līdz pat 60 minūtēm pilnīgu un faktisku jumtu ugunsizturību ugunsgrēka laikā.
 • Tas ir ieguldījums uz gadiem – minerālvate ir izolācijas materiāls ar nemainīgiem siltuma parametriem, tā nemaina savas īpašības pat pēc vairāku desmitu gadu ekspluatācijas. Tiek lēsts, ka Knauf Insulation minerālvates kalpošanas laiks ir vairāk nekā 50 gadi!

ECOSE® – ekoloģiskākā un ekonomiskākā minerālvate

Knauf Insulation izmanto vismodernāko minerālvates ražošanas tehnoloģiju – ECOSE®

 • Atbilstīgi šai tehnoloģijai ražotā minerālvate nesatur mākslīgās krāsvielas, formaldehīdus, fenolus un akrila piedevas. Tradicionālajās saistvielās izmantotās sastāvdaļas tiek aizstātas ar dabiskām izejvielām.
 • Dabīgās minerālvates saistvielas izcilā izturība padara ECOSE® tehnoloģijas izstrādājumus ļoti izturīgus.
 • Knauf Insulation minerālvates izstrādājumiem ir augstākais Eurofins Gold sertifikāts, kas apliecina stingrus ierobežojumus ķīmisko izmešu ziņā, kas savukārt veicina veselīgu klimatu mūsu mājās.
 • ECOSE® tehnoloģijā izgatavotā vate ir patīkama taustei un vieglāk apstrādājama, salīdzinot ar materiāliem, kuru pamatā ir ķīmiskā saistviela.
 • Knauf Insulation produktiem ir piešķirts RED LIST FREE marķējums. DECLARE sertifikāts nozīmē, ka ECOSE® tehnoloģijas minerālvate nesatur nevienu no Starptautiskā institūta “Living Future” Sarkanajā sarakstā iekļautajām ķīmiskajām vielām.
Anna Kazusek

Teksta autors

Anna Kazusek
Anna należy do zespołu Knauf Insulation i odpowiada za działania marketingowe w Polsce, na Litwie, Łotwie i w Estonii. Zawodowo i prywatnie wspiera wszelkie projekty ProEko.