Hermētiska ēka. kā aizsargāt bēniņus, lai siltums neizplūstu?
Ko jūs uzzināsiet no šī raksta?
- Ko darīt, lai siltums neizplūstu no bēniņiem.
- Kāda ir atšķirība starp n50 un q50 necaurlaidības koeficientu?
- Kāpēc ir vērts izmantot sistēmiskos izolācijas risinājumus, piemēram, Homeseal sistēmu
Pareizi siltināta ēka nodrošina nemainīgu optimālu temperatūru iekštelpās neatkarīgi no āra apstākļiem (t.i. temperatūras, stipra vēja, lietus, gaisa mitruma). Silta māja ne tikai nodrošina termālo komfortu tās iemītniekiem, bet arī rada ieguvumus zemāku rēķinu veidā, pozitīvi ietekmējot vidi.
Tomēr, kā izpildīt ēkas pareizas siltumizolācijas nosacījumus, ja mums nepārtraukti ir jācīnās ar siltuma zudumiem “izpūšanas efekta” dēļ.
Kā lai vislabāk ilustrē siltuma izpūšanu no siltumizolācijas?
Var salīdzināt siltumizolāciju ar biezu vilnas džemperi. Siltums ir ieslēgts tā šķiedrās. Bet vai pats džemperis, pat vissiltākais, bez papildu aizsardzības pret vēju nodrošinās optimālu temperatūru slēpotājam, piemēram, ātras braukšanas laikā? Tieši šādu efektu var novērot caurlaidīgā mājā, kur gaisa kustības dēļ samazinās siltumizolācijas efektivitāte.
Necaurlaidības koeficients n50
Ēkas necaurlaidības noteikšanas pamatā ir koeficients n50. Burts “n” norāda, cik reižu gaiss ēkā tiek pilnībā nomainīts, ja spiediena starpība iekšpusē un ārpusē ir 50 Pa. Protams, ir jāņem vērā laika vienība – stunda (h). Šobrīd spēkā esošie noteikumi nosaka prasības, kuras ēkām ir jāizpilda necaurlaidības ziņā. Ēkām ar gravitācijas vai hibrīda ventilāciju piemēro n50 ≤ 3,0 h-1, savukārt ēkām ar mehānisko ventilāciju vai gaisa kondicionēšanu – n50 ≤ 1,5 h-1.
Necaurlaidības koeficients q50
Situācija ir nedaudz atšķirīga lielas kubatūras ēkās, jo n50 indekss tām nebūtu reprezentatīvs. Lai noteiktu šādu objektu necaurlaidību, tiek izmantots q50 koeficients, kas attiecas uz ēkas norobežojošo konstrukciju kopējo platību un w50, kas raksturo gaisa noplūdes plūsmu attiecībā pret grīdas laukumu. Prasības jaunceltnēm pastāvīgi kļūst arvien stingrākas. Jāatzīmē, ka aprakstītais parametrs attiecas tikai uz gaisa necaurlaidību, taču pastāv vēl difūzijas necaurlaidības jēdziens jeb ēkas spēja ierobežot ūdens tvaiku iekļūšanu caur norobežojošām konstrukcijām.
Kā var samazināt “izpūšanas efektu” līdz minimumam?
Komplekss risinājums siltuma, mitruma un bēniņu hermētiskuma jomā no Knauf Insulation ir Homeseal sistēma. Apvienojumā ar kvalitatīvi uzstādītu siltumizolāciju, kas izgatavota no Knauf Insulation minerālvates, ar Homeseal piederumi samazina siltā un vēsā gaisa zudumus. Ja ir nodrošināta pareiza ēkas ventilācija un necaurlaidība, būs viegli uzturēt iekšējo gaisu vajadzīgajā līmenī. Mūsdienīgi projektētas energotaupīgās, zema enerģijas patēriņa vai pasīvās ēkās tiek izmantoti augstākās kvalitātes izolācijas materiāli. Lai kontrolētu siltuma zudumus, ir jāregulē ēkas norobežojošo konstrukciju necaurlaidība, izmantojot pārbaudītos Homeseal LDS sistēmas risinājumus. Šos risinājumus veiksmīgi var izmantot, kad tiek siltinātas vecas ēkas, kur nekontrolēta gaisa kustība ir izplatīta parādība.
Homeseal sistēma ietver membrānas ar lielu tvaika caurlaidību, tvaika izolāciju lietošanai iekštelpās un ārpusē, atlokus, kas noblīvē vienpusējas un abpusējas līmlentes arī blīvējuma līmes, kas izmantojamas ar visām sistēmas sastāvdaļām, lai nodrošinātu izturīgu augstākās kvalitātes izolācijas risinājumu. Homeseal sistēmas elementi, ja tie ir izmantoti sistēmiski, ir efektīvs piemērs mājas siltināšanas energotaupīgam veidam, nodrošinot optimālu komfortu.
Komponentiem, no kuriem izgatavotas membrānas, tiek nodrošināta Homeseal sistēmas garantija efektīvai ekspluatācijai 50 gadu laikā. Tas ir daudzu gadu pētījumu un pieredzes rezultāts. Izolācijas piederumi ir izstrādāti tā, lai tie būtu saderīgi ar inovatīvo Knauf Insulation produktu klāstu.
Homeseal sistēmas elementi kopā ar citiem Knauf Insulation izstrādājumiem rada pilnībā profesionālus un efektīvus izolācijas risinājumus. Tas ir risinājums lietotājiem, darbuzņēmējiem un projektētājiem, kuri meklē izturīgus un efektīvus būvmateriālus.