Ekoloģiskā minerālvates ražošana

Ko jūs uzzināsiet no šī raksta?

  • Kā stikla lauskas tiek izmantotas minerālvates ražošanā
  • Kā var samazināt plēves iepakojuma izmantošanu?
  • Pārstrāde ir līdzeklis atkritumu problēmas risināšanai

Minerālvate ir dabīga izolācija, tā lielākoties ir izgatavota no pārstrādātiem materiāliem. Bet tas vēl nav viss – Knauf Insulation rūpējas par vidi jau ražošanas stadijā.

Mazāk plastmasas!

Viens no Knauf Insulation ekoloģiskajiem mērķiem ir plēves iepakojuma daudzuma samazināšana. Arvien biežāk Knauf Insulation ražotnēs izmantotais materiāls tiks iegūts no pārstrādātiem materiāliem. Turklāt mēs rūpējamies, lai vate būtu iepakota pēc iespējas mazākā iepakojuma daudzumā. Mūsdienu minerālvates kompresijas tehnoloģiju izmantošana ļauj vienā iepakojumā iesaiņot vairāk materiāla. Svarīgi zināt, ka, ja tiktu izmantoti 30 % otrreizēji pārstrādātas plastmasas, mūsu produktu oglekļa pēdas nospiedums samazinātos par 1 %.
Iepakojuma daudzuma ierobežošana ir arī veids, kā samazināt kurināmā patēriņu un kravas automašīnu skaitu uz ceļa.

Stikla lauskas mūsu vates ražošanā

Pārstrādātu materiālu izmantošana ietaupa milzīgu daudzumu ražošanas enerģijas, salīdzinot ar neapstrādātu izejvielu apstrādi. Tādējādi tiek būtiski samazinātas CO2 emisijas atmosfērā un samazinās Knauf Insulation produktu oglekļa pēdas nospiedumu. Pārstrādātas stikla lauskas veido aptuveni 65 % no izejvielām, kas izmantotas vates ražošanā. Jo vairāk tiek izmantoti otrreizēji pārstrādāti materiāli, jo lielāki ieguvumi, kas izriet no ražošanas procesā patērētās enerģijas samazināšanas.

Stikla vates pārstrāde

Būvniecības nozare ir atbildīga par aptuveni 35 % no kopējiem atkritumiem Eiropā un patērē vairāk nekā 50 % no visām iegūtajām izejvielām. Šobrīd lielākā daļa izolācijas atkritumu (celtniecības un nojaukšanas darbu atkritumi) ir glabāti poligonos, un glabāšanas cenas var sasniegt pat vairākus desmitus eiro par tonnu.
Daudzi klienti jau tagad raizējas par to, vai viņi vispār nākotnē varēs nodot atkritumus poligonos. Šīs situācijas mērogu var viegli ilustrēt ar piemēru – ja visi Eiropā saražotie izolācijas atkritumi tiktu pārstrādāti, tie radītu pietiekamu daudzumu izejvielu divām Knauf Insulation ražotnēm visam gadam.
Tāpēc ir tik svarīgi pētīt jaunus stikla un akmens vates pārstrādes veidus. Lielākā daļa stikla vates izstrādājumu ir pārstrādājami.

Anna Kazusek

Teksta autors

Anna Kazusek
Anna należy do zespołu Knauf Insulation i odpowiada za działania marketingowe w Polsce, na Litwie, Łotwie i w Estonii. Zawodowo i prywatnie wspiera wszelkie projekty ProEko.