Kāpēc ir vērts nosiltināt vecu māju?
Ko jūs uzzināsiet no šī raksta?
- Kādas ir mājas siltināšanas priekšrocības?
- Kāds ir labākais veids, kā nosiltināt vecu māju?
- Kāds materiāls ir ieteicams slīpo jumtu siltināšanai?
Atbilde ir vienkārša – lai netērētu lieku enerģiju mājas apkurei, nemaksātu lielus rēķinus, nodrošinātu siltumu gan ziemā, gan vēsumu karstās vasaras dienās. Turklāt, ja māja ir kvalitatīvi nosiltināta, mēs neveicinām smoga veidošanos, ko paši pēc tam elpojam.
Jaunbūvētai mājai jāatbilst Tehniskajos normatīvos ietvertajām vadlīnijām. Mājas, kas uzceltas saskaņā ar spēkā esošajiem normatīviem, atbilst minimālajiem energoefektīvas standartiem, tomēr Eiropā ir pieņemts iedalīt ēkas energoefektivitātes kategorijās, un mēs Knauf Insulation iesakām tiekties pēc augstākajiem iespējamajiem standartiem, sasniegt pasīvās mājas standartus.
Taču citādāk ir ar mājām, kas pirms vairākiem desmitiem gadu ir celtas. Daudzām no tām joprojām ir nepieciešama vispusīga renovācija siltināšanas ziņā.
Vispusīga modernizācija
Kas tad būtu jānomaina un jāuzlabo? Lai sajustu siltināšanas ietekmi, tā ir jāveic vispusīgi.
Sākumā ir jānosiltina ēkas ārējās norobežojošās konstrukcijas, jumts un sienas. Ja to siltumizolācija ir nepietiekama vai pat neesoša, siltuma zudumi var pat pārsniegt 40 procentus!
Nākamajā solī vajadzētu nomainīt novecojušu cietā kurināmā katlu, kurš ir galvenais gaisa piesārņojuma un enerģijas zudumu avots, pēc tam jāmaina logi un durvis. Nosiltināšanas darbi ietver arī ventilācijas sistēmas uzlabošanu, atjaunojamo energoresursu izmantošanu un pat gaismekļu nomaiņu.
Solis pa solim, jeb ekonomiskā nosiltināšana
Ēkas nosiltināšanu vajadzētu veikt ne tikai vispusīgi, bet arī pareizā secībā. Diemžēl diezgan izplatīta kļūda ir siltuma avota nomaiņa, iepriekš nenosiltinot mājas ārējās norobežojošās konstrukcijas. Tas ir finansiāli neizdevīgi. Kāpēc?
Jo katla vai citas apkures iekārtas jauda ir jāpielāgo ēkas enerģijas vajadzībām. Šīs vajadzības ir atkarīgas no telpu platības, bet arī no siltuma zudumiem caur sienām un jumtu, kā arī caur ventilācijas sistēmu. Ja katla jauda ir pielāgota apstākļiem pirms ārējo norobežojošo konstrukciju nosiltināšanas, pēc jaunas siltumizolācijas uzstādīšanas tā izrādīsies pārāk liela. Pirmkārt, katls ar lielāku jaudu var būt dārgāks, otrkārt, pārmērīgu parametru iekārta darbosies neekonomiski, patērējot vairāk kurināmā.
Tāpēc, pirmkārt, jāveic jumta un sienu siltināšana, logu un durvju, un visbeidzot apkures iekārtu iegāde un nomaiņa.
Ar ko nosiltināt vecu māju?
Ja vēlamies sajust siltuma komforta uzlabošanos telpās, vajadzētu atbilstoši veikt mājas nosiltināšanu. Ja ēkas siltumizolācija tiek veikta ar pareiza biezuma augstas kvalitātes minerālvati, iegūsim termisko un akustisko komfortu, atbilstošu mikroklimatu un ugunsdrošību.
Ar Knauf Insulation minerālvati priekš ārsienu, jumtu vai bēniņu griestu siltināšanai, ir iespējams sasniegt ikgadējo apkures rēķina ietaupījumus līdz pat 40 procentiem.
Ieguldījums nosiltināšanā būs izdevīgs un sajūtīsim siltuma komfortu, kad ārā ir auksts vai, tieši otrādi, ir karsts, tikai tad, ja izmantosim kvalitatīvas iekārtas un buvmateriālus.
Knauf Insulation minerālvates produkti apskatāmi šeit: