Energoefektivitāte – līdzeklis pret arvien dārgāku elektroenerģiju

Neviens nav jāpārliecina par to, ka jo vairāk neatkarīgāki un pašpietiekami esam, jo mierīgāk dzīvojam. Tas pats attiecas uz māju. Mājokļa uzturēšana kļūst arvien dārgāka, un jo īpaši enerģijas cenas neļauj mierīgi gulēt. Kā šo problēmu var atrisināt?

Jābūvē mājas ar vislabāko energoefektivitāti un kārtīgi jāatjauno vecas ēkas, kas apkurei patērē daudz enerģijas, jo tās ir vai nu slikti izolētas, vai nu nav izolētas vispār.

“Trias Energetica” pāri visam

Mēdz teikt, ka lētākā enerģija ir ietaupītā enerģija! Šis ir “Trias Energetica” modeļa galvenais sauklis. Kas ir šis enerģijas taupīšanas modelis? Tā pamatā ir trīs principi:

  • izvairīšanās no nevajadzīgiem enerģijas zudumiem – šajā ziņā svarīgākā ir kvalitatīva ēkas siltumizolācija, pateicoties kurai aukstās telpas netiks apsildītas;
  • atjaunojamo enerģijas resursu izmantošana – saules, vēja un ģeotermālā enerģija;
  • efektīva enerģijas iegūšana no fosilā kurināmā.

.

Daži soļi, lai samazinātu elektrības rēķinus

Ievērojot Trias Energetica principus, ir jāievēro pareiza darbību secība. Nav jēgas ieguldīt modernos, efektīvos gāzes katlos, ja, piemēram, sienas un jumts nav kvalitatīvi nosiltināti. Videi draudzīgu ierīču, kas izmanto atjaunojamos enerģijas resursus (AER), piemēram, siltumsūkņu vai fotoelementu, uzstādīšana arī nedos vēlamo rezultātu, kamēr māja nebūs labi nosiltināta. Labāko rezultātu var panākt, veicot darbības šādā secībā:

  • Pieprasījuma pēc enerģijas samazināšana, pateicoties kvalitatīvai un pareizi uzstādītai jumta, sienu, grīdu un griestu siltumizolācijai.
  • Logu un durvju uzstādīšana ar iespējami zemāku siltuma caurlaidības koeficientu U.
  • Rekuperatoru izmantošana, kas atgūst ar ventilācijas sistēmu novadītu siltumu.
  • Enerģijas izmantošana no AER (atjaunojami siltuma avoti), piemēram, siltumsūkņu, fotoelektrisko saules paneļu, saules kolektoru uzstādīšana.
  • Augstas efektivitātes apkures sistēmu uzstādīšana ar kondensācijas katliem vai siltumsūkņiem.
  • Ekonomiskākās sadzīves tehnikas un elektronikas, kā arī LED apgaismojuma izmantošana.
Anna Kazusek

Teksta autors

Anna Kazusek
Anna należy do zespołu Knauf Insulation i odpowiada za działania marketingowe w Polsce, na Litwie, Łotwie i w Estonii. Zawodowo i prywatnie wspiera wszelkie projekty ProEko.