Interesantas idejas, kā iekārtot bēniņus

Ko jūs uzzināsiet no šī raksta?

  • Jak dobrze wykorzystać przestrzeń pod dachem skośnym
  • Dlaczego warto na poddaszu urządzić pralnię
  • Jak zaaranżować domowe kino

Bēniņi – vieta ar lielu potenciālu, ko ne vienmēr izmanto. Ir tomēr vērts parūpēties, lai tie nekļūtu par lieko mantu glabātuvi. Bēniņus var iekārtot būvniecības pēdējos posmos vai pat tad, kad māja esam nodzīvojuši vairākus gadus. Žēl būtu tos atstāt novārtā.

Noteikti nevajadzētu atlikt bēniņu siltināšanu. Pat ja to iekārtošana nav aktuāla konkrētā brīdī, atcerieties, ka tikai tad, ja tiem ir nodrošināta kvalitatīva siltumizolācija un akustiskā izolācija, tie pildīs savas funkcijas. Minerālvate ir ideāls materiāls bēniņu siltināšanai. Ziemā tā nodrošinās siltumu, vasarā – vēsumu, pietiekami labi slāpēs skaņu tā, ka pat lietus nebūs dzirdams.
Tomēr, lai iekārtotu bēniņus, ir jāievēro svarīgs nosacījums – telpas augstumam jābūt vismaz 2,5 m (runa ir par bēniņu augstāko punktu). Būtu labi, ja pažobeles siena nebūtu zemāka par 80 cm. Pie šādiem apstākļiem būs vieglāk lietderīgi izmantot telpu zem jumta slīpumiem.
Bēniņos var iekārtot praktiski jebkuru telpu, tostarp vannas istabu vai virtuvi. Tomēr šeit visbiežāk tiek iekārtotas bērnu istabas un guļamistabas. Telpu zem slīpā jumta var izmantot arī savādāk – bērnu rotaļu istabai, garderobei, veļas mazgāšanas telpai, darbnīcai un pat sporta zālei… Smelieties iedvesmu no šiem projektiem!

Garderobe zem slīpuma

Trūkst vietas drēbēm, apaviem un citām lietām? Izmantojiet bēniņus – tā ir laba vieta garderobei! Plaukti, plauktiņi, pakaramie vai turekli palīdzēs uzturēt kārtību. Var arī pasūtīt iebūvētos skapjus, arī ar bīdāmām durvīm, ko uzstāda zem slīpuma. Kā liecina prakse, bēniņos ierīkota garderobe nodrošina lielāku brīvību nekā drēbju skapis guļamistabā vai priekšnamā. Tā kā tie atrodas “perifērijā”, tiem ne vienmēr ir jābūt ideālā kārtībā

Veļas mazgāšanas telpā

Veļas mazgāšanas telpa bēniņos ir ļoti praktisks risinājums. Atsevišķa telpa, kur stāv veļas mašīna vai veļas žāvētājs, mazgāšanas līdzekļu skapji, drēbju kastes – ir galvenokārt ērta, bet arī nodrošina iespēju interesantāk un lietderīgāk iekārtot vannas istabu.

Šeit var nolikt arī gludināmo dēli un gludekli, lai tie vienmēr būtu pa rokai.
Svarīgi ir iepriekš parūpēties par labu ventilāciju, tāpēc ideālā variantā veļas mazgāšanas telpā ir logs.

Gleznošanas darbnīca

Ja jums ir bēniņi, ko var labiekārtot, un jūsu vidū ir mākslas darbu cienītāji, iespējams, ir vērts bēniņos ierīkot privātu gleznošanas darbnīcu. Taču svarīgi, lai šeit būtu logs, jo bez dienas gaismas un iespējas izvēdināt telpu, nav iespējams nodarboties ar radošām aktivitātēm ar prieku.

Skaļas spēles

Vai vēlaties uzaicināt savus draugus uzspēlēt biljardu, galda tenisu, gaisa hokeju vai galda futbolu? Iekārtojiet spēļu istabu bēniņos! Šeit ne tikai būs ērti, bet arī netraucēsiet citiem mājiniekiem, jūtot līdzi citiem spēlētājiem vai kliedzot aiz prieka. Tieši šādās vietās liela nozīme ir izolācijas kvalitātei. Bēniņiem, kas nosiltināti ar minerālvati, būs ļoti laba skaņas izolācija.

Privāta trenažieru zāle

Jums vairāk patīk sportot vienatnē, nevis apmeklēt sporta zāli? Tam ir ideāls risinājums – trenažieru zāle bēniņos. Ieteicams sienas nokrāsot uzmundrinošās, mobilizējošās krāsās. Uzmanību – trenažierus, uz kuriem stāv, skrien vai lēkā, nedrīkst novietot tuvu jumta slīpumiem. Pārbaudiet, vai vingrošanas laikā neatdauzāt galvu pret griestiem – šajā gadījumā labāk nemērķēt pārāk augstu.

Kinozāle bēniņos

Mājas kinozāle
Neliela kinozāle bēniņos… Šī vīzija noteikti ir īstenojama. Pietiek ar projektoru vai lielu ekrānu un, protams, lielu, mīkstu dīvānu ar spilveniem.
Papildus tam vēl omulīga atmosfēra, atbilstoša gaisma un klusums… Nekur nav tik labi kā mājās!

Anna Kazusek

Teksta autors

Anna Kazusek
Anna należy do zespołu Knauf Insulation i odpowiada za działania marketingowe w Polsce, na Litwie, Łotwie i w Estonii. Zawodowo i prywatnie wspiera wszelkie projekty ProEko.