Vai pūšamajai minerālvatei ir pietiekami labs lambda koeficients, lai ar to varētu siltināt koka karkasa mājas?

Protams. Ir pieejams Knauf Insulation produkts ar nosaukumu Supafil Timber Frame (Koka karkass), kas ir paredzēts saliekamajām jaunbūvēm vai veselu konstrukcijas elementu siltināšanai būvlaukumos. Tas tiek iepūsts koka konstrukciju tukšajās vietās ar šļūtenēm un sprauslām.

Kāds ir lambda koeficients?

Sertifikācijas testos iegūtā siltumvadītspējas koeficienta deklarētā vērtība ir λ = 0,034 W/(mK) ar tilpuma blīvumu tikai 35 kg/m³. Tādējādi beramā minerālvate ir ļoti labs siltumizolācijas materiāls bēniņiem.

Kāda ir būvmateriāla klase?

Knauf Insulation Supafil Timber Frame (Koka karkass) ir īpaši izturīgs materiāls un sasniedz A1 būvmateriāla klasi saskaņā ar EN 135011, neizmantojot antipirēnus, piemēram, borātus. Turklāt tas ir izturīgs pret pelējumu, nepūst un netrūd.

Uzmanību – ja nepieciešams izveidot atveri kādā konstrukcijas elementā, piemēram, lai ieliktu logu sienā, izolācijas slānis paliks savā vietā, tas neizkritīs, pateicoties augstam blīvumam un zemam nosēdēšanās koeficientam.

Anna Kazusek

Teksta autors

Anna Kazusek
Anna należy do zespołu Knauf Insulation i odpowiada za działania marketingowe w Polsce, na Litwie, Łotwie i w Estonii. Zawodowo i prywatnie wspiera wszelkie projekty ProEko.