Vai pūšamā minerālvate ir ugunsdroša?

Neatkarīgi no tā, kādā veidā minerālvate tiek izmantota siltumizolācijai – ruļļos, plāksnēs vai beramās minerālvates veidā – tā nodrošina vislabāko ugunsdrošību.

Supafil ir beramā minerālvate, ko uzklāj mehāniski pūšot. Tā ir izgatavota no stikla šķiedras bez saistvielām. Materiālu izmanto neapdzīvojamu bēniņu griestu, saliekamo karkasa mājas sienu, sienu ar gaisa spraugu siltumizolācijai, kā arī koka siju griestu un grīdu pildījumu.

Supafil minerālvatei ir augstākais iespējamais Eurofins Gold iekštelpu gaisa kvalitātes sertifikāts, kas apliecina stingrus ierobežojumus ķīmisko emisiju jomā, tādējādi nodrošinot veselīgu mikroklimatu. Supafil ir tirgū pirmā pūšamā minerālvate ar DECLARE marķējumu

Supafil minerālvatei ir augstākā ugunsdrošības klase (A1). Tas nozīmē, ka šis materiāls ir neuzliesmojošs un neveicina ugunsgrēka izplatīšanos. Atšķirībā no dažiem uzliesmojošiem izolācijas materiāliem minerālvate neveicina indīgu dūmu izdalīšanos, kas bieži vien rada lielākos draudus cilvēkiem ugunsgrēka laikā. Nedegošas minerālvates izmantošana griestu, sienu un jumtu konstrukcijā samazina ugunsgrēka izcelšanās risku, bet gadījumā, kad ugunsgrēks ir izcēlies, tā dod daudz vairāk laika glābšanas pasākumu veikšanai, veicinot labāku ēkā esošo cilvēku aizsardzību un samazinot materiālos zaudējumus.

Anna Kazusek

Teksta autors

Anna Kazusek
Anna należy do zespołu Knauf Insulation i odpowiada za działania marketingowe w Polsce, na Litwie, Łotwie i w Estonii. Zawodowo i prywatnie wspiera wszelkie projekty ProEko.