Vai minerālvate ir veselīga?

Ko jūs uzzināsiet no šī raksta?

  • Kādu minerālvati izvēlēties, lai parūpētos par mājas iedzīvotāju veselību
  • Kādi sertifikāti apliecina izolācijas materiāla nekaitīgumu?
  • Kāpēc ECOSE® tehnoloģija ir vislabākā?

Stikla vate, kas ir viens no minerālvates veidiem, ir stikla lausku un kvarca smilšu maisījums. Tātad tā nesatur kaitīgas sastāvdaļas. Kāpēc rodas šaubas par tās ietekmi uz cilvēku veselību?

Bažas var būt saistītas ar saistvielu, kas jāizmanto, lai vate iegūtu savas īpašības. Tipiskajā stikla vatē kā saistviela tiek izmantoti ķīmiskās sastāvdaļas, tostarp fenola-formaldehīda sveķi vai poliakrilāti. Tas, protams, nenozīmē, ka šāda minerālvate ir kaitīga, jo tai jāatbilst spēkā esošiem standartiem (PN-EN 13162), lai to varētu laist tirdzniecībā. Taču, ja vēlaties būvēt vēl ekoloģiskāk un mājas iedzīvotājiem veselīgāk, ir vērts painteresēties par ECOSE® tehnoloģijā ražoto minerālvati.

Kāpēc izvēlēties ECOSE® tehnoloģijā ražoto minerālvati?

Šajā tehnoloģijā tradicionālās iepriekš minētās saistvielas ir aizstātas ar dabiskām izejvielām. Tātad ECOSE® tehnoloģijā ražotā minerālvate nesatur mākslīgās krāsvielas, formaldehīdus, fenolus un akrila piedevas.

Pateicoties dabiskajām izejvielām, kas ir aizstājušas ķimikālijas, siltumizolācijas ražošana saskaņā ar ECOSE® tehnoloģiju atstāj mazāku ekoloģisko pēdu.

Dabīgās minerālvates saistvielas izcilā izturība padara izstrādājumus arī ļoti izturīgus.

ECOSE® tehnoloģijā izgatavotajiem Knauf Insulation produktiem ir augstākais iespējamais Eurofins Gold iekštelpu gaisa kvalitātes sertifikāts, kas apliecina, ka tie veicina augstu iekštelpu gaisa kvalitātes līmeni, to nepiesārņojot. Tas garantē veselīgu klimatu mājās.

ECOSE® tehnoloģijā izgatavotā vate ir patīkama taustei un vieglāk apstrādājama, salīdzinot ar materiāliem, kuru pamatā ir ķīmiskā saistviela.

DECLARE marķējums

DECLARE ir dokuments, kas veicina vēl zaļāku un veselīgāku vidi būvniecībā.

Uz DECLARE marķējuma atrodas informācija par produkta izcelsmi, materiāliem, no kuriem tas ir izgatavots, kā arī tā dzīves ciklu.

Lai saņemtu Declare marķējumu, produktiem ir jāveic rūpīga sastāva analīze attiecībā uz Starptautiskā institūta Living Future Sarkanajā sarakstā iekļauto ķīmisko vielu saturu.

Rezultāts? Knauf Insulation izstrādājumiem, kas izgatavoti no stikla minerālvates, ruļļos un plāksnēs, bez laminēšanas, ir piešķirts augstākās klases marķējums “Red List Free”.

Svarīgi darbuzņēmējam

Darbs ar Knauf Insulation produktiem ir ērtāks un drošāks. ECOSE® tehnoloģijā izgatavotā minerālvate:

  • Rada mazāk putekļu;
  • Ir mīksta uz tausti un viegli apstrādājama, taču drošības apsvērumu dēļ nevajadzētu atteikties no aizsargtērpa, cimdiem un brillēm;
  • Nesatur formaldehīdu vai fenolus, kas veicina zemu GOS (gaistošo organisko savienojumu) saturu;
  • Ir ļoti izturīga;
  • Nodrošina gaidīto veiktspējas līmeni pat pēc 50 gadu lietošanas.

Vissvarīgākais, ko iegūstat, siltinot bēniņus ar ECOSE® tehnoloģijā izgatavoto Knauf Insulation minerālvati

Klusa dzīvošana

Minerālvate absorbē skaņas viļņus un izolē pret troksni, kas nāk no ēkas ārpuses un blakus telpām. Tā nodrošina ļoti augsta līmeņa akustisko komfortu.

Energotaupīga māja

Knauf Insulation minerālvate nodrošina komfortablu temperatūru mājā gan vasarā, gan ziemā. To raksturo izcilas siltumizolācijas spējas. Tā ir elastīga, neatslāņojas un ļauj atbilstoši izolēt visas telpas starp jumta spārēm, kā rezultātā visa māja ir energotaupīga.

Veselīgs klimats iekštelpās

Jumta izolācijai ir “jāelpo” un jānodrošina pareiza mājas ventilācija. Knauf Insulation minerālvate sniedz šādas priekšrocības. Turklāt tā ir draudzīga veselībai, jo galvenās izejvielas, kas tiek izmantotas tās ražošanā, ir dabiskas sastāvdaļas.

Ugunsdrošība

Knauf Insulation minerālvate ir nedegoša. Tai ir augstākā ugunsdrošības klase – A1. Tā ļauj nodrošināt pilnīgu un reālu ugunsizturību līdz 60 minūtēm jumtu ugunsgrēka laikā. Atšķirībā no dažiem uzliesmojošiem izolācijas materiāliem minerālvate neveicina indīgu dūmu izdalīšanos, kas bieži vien rada lielākos draudus cilvēkiem ugunsgrēka laikā.

Anna Kazusek

Teksta autors

Anna Kazusek
Anna należy do zespołu Knauf Insulation i odpowiada za działania marketingowe w Polsce, na Litwie, Łotwie i w Estonii. Zawodowo i prywatnie wspiera wszelkie projekty ProEko.