Vai minerālvate ir piemērots materiāls, lai nosiltinātu vecu atjaunotu māju ar bēniņiem?

Protams. Minerālvate ir ļoti elastīga un viegli pielāgojas jumta kopnes brīvajām vietām. Bēniņiem ir nepieciešama kvalitatīva izolācija, pat ja tie nav apdzīvojami.

Minerālvates plāksnēm ir dažādi termiskie parametri un biezums, tāpēc tās var viegli pielāgot konkrētām prasībām. Mana pieredze liecina, ka labs risinājums ir izmantot kompleksas izolācijas sistēmas – sistēmā ietilpst ne tikai izolācijas materiāls, bet arī membrānas, tvaika izolācijas plēves, līmes, lentes… Tādējādi ir vieglāk efektīvi nosiltināt bēniņus neatkarīgi no to formas vai no kā ir veidots jumta segums.

Lambda koeficients bēniņos

Minerālvatei, ko izvēlas bēniņu siltināšanai, jābūt ar vislabāko (tas nozīmē pēc iespējas zemāko) lambda koeficientu – manuprāt atbilstošā lambda vērtība ir 0,033 un šis parametrs ir produktam Unifit 033 vate.

Slānis pa slānim

Jāatceras, ka vate ir jāuzklāj divos slāņos. Šajā ziņā nav jēgas taupīt, jo tie ir šķietami ietaupījumi. Ja ir uzklāts tikai viens slānis, pastāv liela varbūtība, ka parādīsies lineāri tilti, t.i. vietas, caur kurām izplūst siltums. Otrais slānis novērsīs to veidošanos.

Posms pa posmam

Bēniņu atjaunošanas posmi ir šādi:

  • Vispirms ir jānosaka ēkas konstrukcija.
  • Kad esam visu nomērījuši un uzzīmējuši, jāuzstāda konstrukcija, pie kuras tiks nostiprināta minerālvates izolācija.
  • Uzklājam vati – vispirms uzklāj pirmo slāni starp spārēm, bet otro – uz spārēm.
  • Uz vates liekam tvaika izolācijas plēvi, kas neļauj izolācijai samirkt.
  • Visbeidzot, ir jāieklāj pārklājums no ģipškartona plāksnēm.
Anna Kazusek

Teksta autors

Anna Kazusek
Anna należy do zespołu Knauf Insulation i odpowiada za działania marketingowe w Polsce, na Litwie, Łotwie i w Estonii. Zawodowo i prywatnie wspiera wszelkie projekty ProEko.