Parūpējieties par pareizu ventilāciju

Atbilstoša jumta ventilācija ir viens no svarīgākajiem faktoriem, kas nosaka jumta siltumizolācijas efektivitāti un izturību.

Telpa starp Knauf Insulation minerālvates izolāciju un jumta segumu jāprojektē tā, lai no izolācijas slāņa varētu izkļūt mitrums.

Neatkarīgi no tā, kāda jumta ventilācijas metode tiek izmantota, tās galvenā priekšrocība ir siltumizolācijas un jumta kores pastāvīga nosusināšana, kas būtiski veicina jumta izolāciju un izturību. Tas var kļūt mitrs, jo pastāvīgi ieplūst mitrums no mājas iekšpuses (jaunbūvēs arī tehnoloģiskais mitrums) un no ārpuses (piem., nelielas noplūdes jumta segumā).

Pareiza jumta ventilācija palielina esošās izolācijas efektivitāti un pagarina jumta konstrukcijas kalpošanas laiku. Turklāt, pateicoties pareizai jumta ventilācijai, vasarā bēniņos tiek radīts dzesēšanas efekts.

Ūdens tvaika kondensācija visbiežāk ir pamanāma ziemā, kad temperatūras starpība starp bēniņu iekšpusi un āra apstākļiem ir vislielākā. Labi ventilēts jumta slīpums, rodoties rasas punktam, ir garantija tam, ka mitrums parādīsies vietā, kura nodrošina kondensāta novadīšanu ārpus jumta.

Anna Kazusek

Teksta autors

Anna Kazusek
Anna należy do zespołu Knauf Insulation i odpowiada za działania marketingowe w Polsce, na Litwie, Łotwie i w Estonii. Zawodowo i prywatnie wspiera wszelkie projekty ProEko.