Kā pasargāt bēniņus no siltuma “izpūšanas” efekta”?

Pareizi siltināta ēka nodrošina nemainīgu optimālu temperatūru iekštelpās neatkarīgi no āra apstākļiem (t.i. temperatūras, stipra vēja, lietus, gaisa mitruma). Silta māja nozīmē arī zemākus enerģijas rēķinus un pozitīvu ietekmi uz vidi.

Tomēr, kā izpildīt ēkas pareizas siltumizolācijas nosacījumus, ja mums nepātraukti ir jācīnās ar siltuma zudumiem “izpūšanas efekta” dēļ. Kā lai vislabāk ilustrē siltuma izpūšanu no siltumizolācijas? Salīdzināsim siltumizolāciju ar biezu vilnas džemperi. Siltums ir ieslēgts tā šķiedrās. Bet vai pats džemperis, pat vissiltākais, bez papildu aizsardzības pret vēju nodrošinās optimālu temperatūru, piemēram, slēpotājam? Tieši šādu efektu var novērot nehermētiskā mājā, kur gaisa kustības dēļ samazinās siltumizolācijas efektivitāte.

PĀRBAUDIET DREMPELI! Jāuzsver, ka visbiežākais cēlonis aukstumam bēniņos ir nenosiltināts drempelis, proti, monolītās joslas un mūrlatas apvidū. Tās bieži vien ir grūti sasniedzamas vietas, bet to rūpīga siltināšana var būt ļoti nozīmīga, lai nodrošinātu komfortu apdzīvojamos bēniņos. Izmantojot divslāņu minerālvati Knauf Insulation, ir jāaizpilda vieta starp mūrlatas ārējo virsmu un sienu izolāciju, kas izvadīta virs drempeļa. Lai izolācija nebūtu jāgriež un jālāpa, tā ir jāieklāj līdz sākotnējā pārklājuma plēvei.

Kā var samazināt “izpūšanas efektu” līdz minimumam?

Komplekss risinājums siltuma, mitruma un bēniņu hermētiskuma jomā no Knauf Insulation ir Homeseal sistēma. Šī sistēma apvienojumā ar pareizu Knauf Insulation minerālvates siltumizolāciju samazina silta un vēsa gaisa zudumus.
Ja ir nodrošināta pareiza ēkas ventilācija un hermētiskums, būs viegli uzturēt iekšējo gaisu vajadzīgajā līmenī. Mūsdienīgi projektētas energotaupīgās, zema enerģijas patēriņa vai pasīvās ēkās tiek izmantoti augstākās kvalitātes izolācijas materiāli. Lai kontrolētu siltuma zudumus, mums ir jāregulē ēkas norobežojošo konstrukciju hermētiskums, izmantojot pārbaudītos Homeseal LDS sistēmas risinājumus. Tie lieliski pilda savu funkciju, kad tiek siltinātas vecas ēkas, kur nekontrolēta gaisa kustība ir izplatīta parādība.

Membrānu, atloku un līmju sistēma

Homeseal sistēma ietver membrānas ar lielu tvaika caurlaidību, tvaika izolāciju lietošanai iekštelpās un ārpusē, atlokus, kas noblīvē vienpusējas un abpusējas līmlentes, kā arī blīvējuma līmes, kas izmantojamas ar visām sistēmas sastāvdaļām, lai nodrošinātu izturīgu augstākās kvalitātes izolācijas risinājumu. Homeseal sistēmas elementi, ja tie ir izmantoti sistēmiski, ir efektīvs piemērs energotaupīgam mājas siltināšanas veidam, nodrošinot optimālu komfortu.

Jumta membrāna ar lielu tvaika caurlaidību Homeseal LDS 0,04 ir izturīga pret laika apstākļiem un to var veiksmīgi izmantot uz koka karkasa konstrukciju ārsienām. Pārklājuma hermētiskums tā ieklāšanas laikā ir atkarīgs no veidā, kādā membrāna tiek savienota ar visiem jumta elementiem. Tas attiecas uz tām vietām, kur caur jumta segumu tiek izvilkti inženiertīklu elementi, piemēram, ventilatori, ventilācijas ejas, antenas un savienojumi ar skursteņiem, sienām utt. Sienu un līdzīgu elementu savienojumiem ar pārlaidumu ir jānovada ūdens membrānas ārējā pusē. Jo hermētiskāks savienojums, jo labāk pārklājums aizsargā jumtu.

Homeseal LDS membrānas un tvaika izolācijas plēves regulē ūdens tvaika plūsmu, tās izmanto starpsienas iekšpusē, visbiežāk bēniņos. Tās vienlīdz labi aizsargā griestus un sienas, kas atdala telpas ar dažādu mitruma līmeni. Jumta blīvajā konstrukcijā (ar pilnu koka dēļu klājumu un difūzijas necaurlaidīgu ruberoīdu), kā arī apdzīvojamos bēniņos, kas siltināti ar minerālvati, ir jāizvairās no tvaika izolācijas plēves ar augstu difūzijas pretestību. Tādā veidā tiek liegta iespēja izvadīt mitrumu no starpsienas. Tāpēc blīva pārklājuma gadījumā drošākais risinājums ir viedā LDS Flexplus tvaika izolācija. Tā ir aktīvā tvaika izolācija ar mainīgu difūzijas pretestību, Sd parametrs maina savus parametrus atkarībā no mitruma līmeņa. Ziemas laikā tā mazāk laiž cauri ūdens tvaiku, aizsargājot Knauf Insulation siltumizolācijas slāni pret mitruma iekļūšanu. LDS Flexplus tvaika izolācijas membrānai ir augsta difūzijas pretestība, lai aizsargātu bēniņu konstrukciju pret kondensāta veidošanos. Vasaras laikā tā palielina difūzijas iespējas, nodrošinot starpsienu vieglāku izžūšanu. Īpaši noderīga jumta blīvā konstrukcijā (pilns koku dēļu klājums + ruberoīds).

Sastāvdaļas, no kurām ir izgatavoti Homeseal sistēmas membrānas, garantē efektīvu ekspluatāciju 50 gadu laikā – tas ir daudzu gadu pētījumu un pieredzes rezultāts. Izolācijas piederumi ir izstrādāti tā, lai tie būtu saderīgi ar pašreizējo inovatīvo Knauf Insulation produktu klāstu. Homeseal sistēmas elementi kopā ar citiem Knauf Insulation produktiem rada pilnībā profesionālus un efektīvus risinājumus. Tas ir produkts tiem lietotājiem, kuri meklē izturīgus un efektīvus risinājumus, profesionāliem būvniekiem un projektētājiem.

Anna Kazusek

Teksta autors

Anna Kazusek
Anna należy do zespołu Knauf Insulation i odpowiada za działania marketingowe w Polsce, na Litwie, Łotwie i w Estonii. Zawodowo i prywatnie wspiera wszelkie projekty ProEko.