Cik ilgi notiek bēniņu siltināšanas darbi un kurā mājas būvniecības posmā tos vislabāk veikt?

Ņemot par piemēru vienģimenes māju ar 150 m2 pamatni un slīpo jumtu, bēniņu siltināšanai vajadzētu aizņemt apmēram divas nedēļas. Protams, tas ir aptuvens laiks, jo jāņem vērā vairāki dažādi aspekti.

Jumta virsma

Pārsvarā darbi tiek veikti uz slīpajiem jumtiem ar aptuveni 30-40 grādu slīpumu un divslīpju konstrukciju. Tieši šādu jumtu ņemam vērā, nosakot, cik ilgs laiks būs nepieciešams, lai veiktu tā izolāciju. Minētās mājas jumta platība ir aptuveni 200 m2. To aprēķina šādi – mājas pamata platību (šajā gadījumā 150 m2) reizina ar 1,4. Rezultāts ir jumta platība (protams, aptuvena). Jo slīpāks jumts, jo lielāka būs tā platība.

Logi un jumta logi

Bēniņu siltināšanai nepieciešamais laiks ir atkarīgs arī no tā, vai tas ir jumts bez jumta logiem vai neparastas formas jumts. Katrs no šiem elementiem pagarina darbam nepieciešamo laiku. Tas tiek noteikts individuāli, kadam jumtam ir jāveic izolācija.

Inženieriekārtas

Minerālvates izolācijas uzstādīšanu veic pēc elektroinstalācijas uzstādīšanas. Minerālvate ir jāieklāj bez pārrāvumiem, proti, to nedrīkst vēlāk pārgriezt, lai izvilktu elektriskos kabeļus.
Tāpat jumta ventilācija ir jāuzstāda pirms Wdarba uzsākšanas.

Kad veikt siltumizolāciju

  • Siltumizolāciju no minerālvates, jo tā mēs saucam šo darbu, veic tad, kad māja ir uzcelta bet tai nav nobeiguma apdares.
  • Visiem tā sauktajiem mitrajiem darbiem ir jābūt pabeigtiem, jābūt uzklātām grīdām un pabeigtiem apmešanas darbiem. Šīm virsmām jau jābūt sausām, jo siltināšanas darbus veic atbilstošā gaisa mitrumā. Cik ilgi žūst grīdas vai sienas? Tas ir atkarīgs no tā, kurā gada laikā tie tiek veikti. Vasarā pietiek ar nepilnām divām nedēļām, rudenī vai ziemā, protams, ilgāk (arī tad, kad iekštelpas ir apsildītas).
  • Svarīgi ir minerālvati ieklāt tad, kad telpās ir istabas temperatūra 24 stundas dienā. Mājas iekšienē nedrīkst būt lielas temperatūras atšķirības starp dienu un nakti, jo tad vate sāks strādāt un pastāv noplūdes risks.
Anna Kazusek

Teksta autors

Anna Kazusek
Anna należy do zespołu Knauf Insulation i odpowiada za działania marketingowe w Polsce, na Litwie, Łotwie i w Estonii. Zawodowo i prywatnie wspiera wszelkie projekty ProEko.